Yokohama Lastikleri

Bir Japon markası olan Yokohama lastikleri; binek, hafif ticari ve ağır vasıta lastikleri üretmek amacıyla 1917’de kurulmuştur.  Yokohama Rubber Company, dünyadaki en büyük lastik üreticilerindendir.Yokohama lastik fiyatları uzun ömrüne, inanılmaz performansına göre değerlendirildiğinde rekabetçi fiyatları ile en ucuz lastiklerle mücadele ederken kalitesi, performansı ve ömrü ile en üst düzey lastikler arasında yerini almaktadır.

Yokohama’nın yüksek performanslı yaz, kış, 4 mevsim ve 4*4 lastikleri; yağmurda, kuru asfaltta ve karlı, fırtınalı havalarda mükemmel performans gösterir.

Güvenilir, uzun ömürlü lastikleriyle tanınmış Yokohama markası; Audi, Mercedes, Porsche ve Bentley gibi ünlü markaların orijinal ekipman lastiği olarak kullanılmaktadır.

Birçok motor spor organizasyonlarında profesyonel olarak test edilmiş Yokohama Lastikleri uluslararası bağımsız test kuruluşlarınca fren emniyeti, viraj kabiliyeti, uzun ömür, ıslak zemin, azaltılmış dönme direnci ve sessizlik gibi konularda  yüksek puanlarla değerlendirilmiştir.

100 yıllık geçmişi olan Yokohama'nın  yeni geliştirdiği patentli portakal yağı teknolojisi lastik üretiminde çığır açmıştır.  Portakal yağı doğal kauçuk ile karıştırıldığında %80 oranında petrol türevi kimyasallardan arındırıldığı keşfedilmiştir. Birçok marka petrol kökenli yağlar kullanırken; Yokohama portakal yağı teknokolisi ile daha doğa dostu  alternatif lastik üretim metodu geliştirmiştir. 

Portakal yağı ekolojik katkıları yanında daha esnek lastikler üretilmesini sağlamıştır. Bunun yanında mükemmel dayanıklılık ve yakıt tasarrufu ile beraber ıslak zeminlerde çok daha başarılı yol tutuş kazandırmıştır. 

Yokohama Lastik Modelleri 

Yokohama Advan Spor Araç Lastiği

Yokohama Advan Yaz lastikleri ultra yüksek performanslı spor araçlar için üretilmiş modellerdir. 

Yokohama Advan Neova Challenge

Spor Araçlar ve kulüp yarışçıları için üretilmiş ultra yüksek performans lastiğidir. Yokohama Advan Neova Challenge dünyanın en hızlı sokak lastiği olarak üretildi. Kuru zeminde ve pistte mükemmel yol tutuşu sağlar. Sokakta ve pistte kullanıma uygun nadir lastiklerdendir. 

Mikro Silika, Hiper Yoğunluklu Karbon teknolojileriyle mükemmel yol tutuş, Çelik Yan Çeper dolgusu sayesinde inanılmaz direksiyon kontrolü, Hızlı Refleksli İkiz Jantlar ile düzenli aşınma ve denge, HydroArc Kanallarına sahip Unibloc Omuz teknolojisi, Kanal içinde kanal teknolojisi Yokohama Advan Neova Challenge yaz lastiğiniz diğer tüm lastiklerden ayıran muhteşem özelliklerdir. Dayanıklılık ve kavrama yetenekleri arttırılmıştır.

Yokohama Advan Sport V105

Premium araçlar için yüksek performans yaz lastikleridir. Mükemmel denge, inanılmaz ıslak zemin performansı, düşük yuvarlanma direnci ile yakıt tasarrufu, düşük dış gürültüsü Yokohama Advan Sport V105 yaz lastiğinin önde gelen özellikleridir. 

Mercedes-Benz SL (R231), Mercedes-Benz SLK (R172), Mercedes-Benz CLS (C218), Mercedes Benz C Class (W204) araç modellerinin onaylı Orjinal Ekipman (OE) üreticisidir. R16, R17, R18, R19, R20, R21 jantlarda üretimi mevcuttur.

Adavan Sport V105 yaz lastiği Kasım 2018 den itibaren üretilen BMW X5 araçlarda orijinal ekipman lastiği olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Yokohama Advan Sport V103

1.Sınıf spor otomobiller için ultra yüksek hız sınıfında 300 km ve üzeri hızlarda kullanılabilen sportif  yaz lastikleridir. Islak zeminde dengeli modifiye otomobiller için harika bir seçimdir. 225 50 R18, 265 50 R19 ve 275 45 R20 ebatlarında satışa sunulmuştur. 

Yokohama Advan Sport ZPS Runflat Lastik

Patlasa da gidebilen runflat yüksek performans lastikleridir.

Yokohama Otomobil Yaz Lastiği

Yokohama BluEarth AE-01 Yaz Lastiği

Düşük dönme direnci ve %20 yakıt tasarrufu, ıslak zeminde maksimum frenleme ve yol tutuş, düşük ses seviyesi, portakal yağı teknolojisi ile uzun ve verimli ömür, %10 daha hafif tasarım Yokohama BluEarth AE-01'in üstün özelliklerinin bir kısmıdır. R13, R14, R15 ve R16 jantlarda üretimi mevcuttur. 

Yokohama BluEarth-A AE50 Yaz Lastiği

Yokohama BlueEarth-A AE50 yaz lastiği modeli, ıslak zeminde sıra dışı yol tutuşu, yakıt tasarrufu, nano karışımlı bileşik, portakal yağı teknolojisi, iki kat fazla silika, sürtünmeye karşı verimli omuz deseni ve hafif tasarımı ile öne çıkar. R15, R16, R17, R18 inç ebadında jantlarda satışa sunulmuştur.

Yokohama C.drive2 Yaz Lastiği

Islak ve kuru zeminlerde mükemmel çekiş, tüm hava şartlarına uyabilecek güvenilir lastiklerdir. 

Yokohama BluEarth Yaz Lastiği

​Yokohama BluEarth ekstra düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt tasarrufu sağlarken ıslak zeminde mükemmel güvenli sürüş sağlar. Ses seviyesş ekstra düşüktür.

Yokohama A.drive Yaz Lastiği

Yolu mükemmel kavrayan Yokohama A.drive yaz lastiği günlük kullanımlarda kompakt otomobiller için uygundur.

Yokohama A349 Yaz Lastiği

Yokohama A349 yaz lastiği Honda, Toyota, Chrysler, Subaru ve Mitsubishi otomobillerde orjinal ekipman olarak çıkar. Konforlu, sessiz, ekonomik ve sportif lastiklerdir. 

Yokohama A539 Yaz Lastiği

Yokohama A539 hem kuru hem ıslak performansı mükemmel, istikrarlı spor lastiklerdir. 185 60 R13 ölçüsünde mevcuttur.

Yokohama S.drive Yaz Lastiği

İnanılmaz direksiyon tepkisi, mükemmel bir viraj kabiliyeti ile spor otomobilinizin tüm performansını yola aktaracak modelin adıdır S.drive.  Yokohama S.drive yaz lastiği 185 55 R14 ve 195 55 R15 ebatlarında bulunmaktadır.

Yokohama 4x4 Yaz Lastiği

Yokohama Geolandar H/T G056 4x4 Lastiği

Yokohama Geolandar H/T G056 4x4 lastiği yeni nesil SUV araçlar ve 4x4 kamyonetler için uygundur.  Islak ve kuru zeminlerde güvenli yol tutuş ve çevreyi korumak için portakal yağı kullanılmıştır. Çoğunlukla otoyollarda kullanılan 4x4 araçlar için üretilmiş. Yenilikçi sırt deseni ve derin kanallar uzun ömürlü kullanım , sessiz konforlu sürüş ve yüksek hızda kararlılık sağlar. R16, R17 ve R18 jant ebatlarında mevcuttur. 

Yokohama Geolandar AT-S G012 4x4 Lastiği

Hem yolda hem arazide kullanılmak üzere planlanmıştır. Geliştirilmiş kar tutuşu ile Yokohama Geolandar AT-S G012, 4x4 araçlarınız için yıl boyu hem karlı zeminlerde ve çamurda hem de yazın sıcak havalarda otoyol ve toprak zeminlerde güvenle kullanabileceğiniz uzun ömürlü bir seçenektir. R15, R16, R17, R18 ve R20 jantlarda satışa sunulmuştur.

Yokohama Geolandar  H/T-S G051 4x4 Lastiği

Yokohama Geolandar H/T-S G051 4x4 Lastiği şehir içinde çok yol yapan ve otobanlarda yüksek hızlara çıkan 4x4 araç kullanıcıları için üretilmiştir. Tüm yıl boyunca güvenle kullanılabilecek bir SUV lastiğidir. 235 60 R17 ebadında satışa sunulmuştur.

Yokohama Geolandar  AT G015 4x4 Lastiği

Dört mevsim kullanılabilecek, çok uzun desen ömrü (100 bin km'ye kadar), mükemmel offroad kabiliyeti, taş ve çamuru boşaltma yeteneği, Enduro Compound teknolojisi ile soğuk ve sıcak havalarda özelliğini kaybetmeyen hamuruyla kışında başarılı tutuş sağlar. Yokohama Geolandar AT G015 4x4 lastiği SUV ve 4x4 kamyonetleriniz için yıl boyu güvenle kullanabilmeniz için son teknolojiler kullanılarak geliştirilmiştir. R15, R16, R17, R18, R19, R20 ve  R22 ebatlarında üretimi vardır. 

Yokohama Otomobil Kış Lastiği

Yokohama BluEarth Winter V905 Kış Lastiği

Micro silika yapısıyla sıcak havalarda stabil kalırken soğuk havalarda esnekliğini korur. 3D blok yapısıyla çok daha fazla temas ve karda çekiş sağlar. R16, R17, R18, R19, R20, R21 ve R22 jantlarda üretimi mevcuttur.

Yokohama BluEarth Winter V905 kış lastiği, yüksek hızlarda güvenli sürüş sağlarken düşük dönme direnci ile yakıt tasarrufu sağlar. Karlı ve sulu yollarda yüksek drenaj özelliği ile sürüş emniyeti sağlar.

Yokohama W.drive V903 Kış Lastiği

Yokohama W.drive V903 kış lastiği serisi küçük sınıf araçlar için geliştirilmiştir. Islak ve kuru zeminlerde oldukça başarılıdır. Karlı ve buzlu yollarda mükemmel kavramasıyla ucuz kış lastiği fiyatları için uygun bir seçenektir. Uzun ömürlü olması fiyat avantajını daha da ileri seviyeye çekmektedir. R13, R14, R15, R16 ebatlarında üretimi mevcuttur.

Yokohama W.drive V902 Kış Lastiği

Asimetrik desen yapısıyla, en ağır kış şartlarında, karda ve buzda yüksek güven ve tutuş sağlar.

Yokohama 4x4 Kış Lastiği

Yokohama W.drive V902 4x4 Kış Lastiği

Sağlam yapısı, uzun ömürlü olması ile ön plana çıkan Yokohama W.drive V902 4x4 kış lastiği; her türlü zeminde aracınızın direksiyon hakimiyeti ve yol tutuşunu sağlayarak zorlu kış şartlarında güvenle ilerlemenizi ve durmanızı sağlar.

Yokohama Geolandar I/T G071 4x4 Kış Lastiği

Zikzak şekilli orta kanalı sayesinde karlı ve buzlu zeminlerde mükemmel çekiş, kısa fren mesafesi sağlar. Sağlam yapısı uzun ömürlü desenleri ile ekonomik 4x4 kış lastiği satın alma imkanı sunar.

Yokohama'nın Orijinal Ekipman Olduğu Markalar

 

 

Alfa Romeo; 147 GTA

 

Aston Martin; DB7- V12 Vanquish

 

Audi; A7- Q7- S8

 

Bentley; Continental Flying Spur- Continental GT

 

Chevrolet; Tiltmaster W4 (F)- Tiltmaster W5500

 

Chrysler; Town Country

 

Daihatsu; Materia- Storia- Trevis

 

 

Dodge; Grand Caravan- Grand Caravan Cargo- Journey

 

 

GMC; Forward W4 (E)- Forward W5500

 

  

 Hino; FA(E)- FB(F)

 

 

Honda; Accord- Civic- CR Z- FCX- HR V- Insight- Jazz- Legend

 

 

Isuzu; NPR- NPR(E)- NQR 

 

 

 Lexus; GS300/GS350- GS430- GS450h- GS460- IS300- LS 430

 

 

 Lotus; 2 Eleven- Elise- Elise Sport- Exige

 

 

 Mazda; 323- CX 5- Mazda 2- Mazda 3- Miata MX 5- Premacy

 


 
 Mercedes; AMG C63- AMG CL63/65- AMG G55- AMG ML63- C Class- G500- A Class-B Class- CL Class- CLS Class- G Class- ML Class- SLK Class

 

 

Mitsubishi Fusho;  Fuso FE- Fuso FE,HD(E)- Fuso FG(E)- Fuso FG E- Fuso FH (F)- FUso FH F

 

 

Mitsubishi: ASX- Diamante- Galant- Lancer- Lancer DE/ES- Lancer Evolution VIII- Lancer Evolution X- Lancer Ralliart- Mitsubishi ASX- Montero- Montero 2000- Montero Sport 2000- Outlander- Pajero 

 

 

 Morgan; 4/4- 8

 

 

 Nissan; 370Z- Juke- Murano- UD1800/2000- UD2600- X Trail

 

 

 Porsche; 911 Carrera 4(997)- Boxster- Boxster S- Cayenne

 

 

 Scion; tC

 

  

 Smart; fortwo

 

 

 Subaru; Forester- Forester X- Forester XT- Impreza- Legacy- Outback- Subaru XV

 

     

Suzuki; Aerio- Grand Vitara- Grand Vitara 2006- Ignis Sports- Liana- Super Carry- Swift- SX4

 

Tesla; Roadster- Roadster Sport

  

   

Toyota; Auris/Corolla- Avensis Verso- Carmy- Corolla- IQ- Land Cruiser 200- RAV4- RAV4 Limited/Base- RAV4 Sport- Urban Cruiser- Yaris

 

  

Volkswagen; Routan- Touareg

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.