Lassa Lastikleri

Türkiye’nin sağlamlıkla özdeşleşmiş lastik markası Lassa ilk olarak 1978 yılında üretilmeye başlamıştır. Japon devi Bridgestone ile ortaklık yaparak Brisa bünyesinde üretilmeye devam etmiştir. Lassa lastikleri en son teknoloji ile üretilmekte ve 50 den fazla ülkede satılmaktadır.

Lassa başta Alman TÜV SÜD olmak üzere birçok bağımsız test kuruluşları tarafından onaylanmış ve birçok ödül almıştır. Lassa lastikleri üretim aşamasında dünya standartlarında detaylı güvenlik testlerinden sonra satışa sunulmaktadır. Lassa lastikleri Türkiye’nin tüm parkurlarında yarışlarda da kullanılıyor. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen Lassa Yarış Lastikleri Kocaeli’de üretilmektedir. Parkurlarda elde edilen bilgi birikimi Lassa Binek Lastiklerine de aktarılarak dayanıklı, uzun ömürlü ve yüksek performanslı lastikler üretilmesine katkı yapmaktadır.

Lassa Lastik fiyatları fazla çeşit Türkiye'de üretim ile her bütçeye hitap edecek şekilde en ucuz lastik fiyatlarından premium segmente kadar uzanmaktadır.

Lassa Modelleri

Lassa lastik fiyatları uygun güvenli kaliteli; otomobil lastikleri,4x4 lastikleri, kamyonet lastiği, minibüs lastiği, ağır vasıta kamyon lastiği, otobüs lastiği ve traktörler için uygun, sağlam, uzun ömürlü lastikler üretmektedir.

Lassa otomobil yaz lastiklerinde konfor  için  Lassa Driveways; performans için Lassa Driveways Sport; uzun ömür için Lassa Greenways modellerini üretmektedir.

Otomobil kış lastiklerinde Lassa Snoways serisi ve zorlu şartlar için Lassa Iceways serisi tüketicilere sunulmaktadır.

4x4 lastikleri fiyatlarında uygun ama kaliteli seçenek sunan Lassa Competus  hem yaz lastiklerinde hem de kış lastiklerinde çok başarılı olmuştur. 

Lassa Yaz Lastikleri

Lassa Driveways Sport Yaz Lastiği

Rakiplerin ortalamalarına göre %6 daha kısa fren mesafesi, %4 daha düşük yuvarlanma direnci Lassa Driveways Sport yaz lastiğini öne çıkarmaktadır. Desenlerindeki dar blok sistemi ısı kontrolünü mükemmelleştirir. Özel hamur karışımı ıslak ve kuru zeminlerde yol tutuş ve kısa fren mesafesi sağlar. Yenileştirilmiş topuk, yanak ve iskelet yapısıyla daha hafif ve dönme direnci düşürülmüştür. Bu sayede yakıt tasarrufu sağlar.

R17, R18, R19 jantlarda çeşitli ebatlarda üretilmektedir.

Lassa Driveways Yaz Lastiği

Lassa Driveways Yaz Lastiği yeni desenleriyle daha etkin yol tutuş ve uzun ömür sunmaktadır. Daha kısa fren mesafesi, yakıt tasarrufu, düzenli aşınma sağlayan temas alanı Driveways modelinin özellikleridir.

Lassa Greenways Yaz Lastiği

Düşük dönme direnci ile uzun ömürlü, yakıt tasarruflu çevreci lastik modelidir. Lassa Greenways asimetrik deseni sayesinde ıslak ve kuru zeminlerde çok başarılıdır. Geliştirilmiş blok yapısı üstün çekiş ve dayanıklılık sağlar. R13, R14, R15, R16 inç jantlarda üretilmektedir. 

Lassa Atracta Yaz Lastiği

Lassa Atracta yaz lastiğinin asimetrik deseni ıslak, kuru her zeminde tutarlı olmasını ve kısa fren mesafesine sahip olmasını sağlar. 

Sessiz, konforlu sürüşün yanında uzun ömür ve düşük yakıt tüketimi ile ön plana çıkar. R13, R14, R15 jant ebatlarında üretimi mevcuttur.

Lassa Miratta Yaz Lastiği

Her zeminde optimum performans Lassa Miratta lastiklerinin özelliğidir. 3 adet çevresel oluklarıyla suda kızaklamaya karşı dirençlidir. Merkezdeki açılı olukları su tahliyesinde ekstra başarı sağlar. Omuz kısmındaki ince oluklar ıslak ve kuru zeminde virajlarda tutunma avantajı sağlar. Z şeklinde ince kanalları konfor ve yol tutuş sağlamaktadır. R13 ve R14 jantlarda üretilmektedir.

Lassa Impetus Revo 2+ Yaz Lastiği

Lassa'nın konfor serisi olan Lassa Impetus Revo 2+, daha emniyetli, daha tasarruflu, daha sessiz, daha konforludur. Lassa'nın sağlamlığına en üst düzey kalite, konfor ve ıslak zemin performansı eklenmiştir.  R15, R16 ve R17 jantlarda üretilmektedir.

Lassa Impetus Revo + Yaz Lastiği

Impetus Revo deseninin yumuşak yanak yapısıyla konforu arttırılmış desenidir. R15, R16 jantlarda üretimi yapılmaktadır.

Lassa Impetus Revo Yaz Lastiği

Lassa'nın konfor amaçlı üretilen lastiği olmasının yanında sağlamlık ve uzun ömür ortaya koyar.

Lassa Phenoma Yaz Lastiği

Spor araçları hedeflemiş olan Lassa Phenoma yaz lastiği aynı zamanda sağlamlığı ile de ön plana çıkmaktadır. Yanal darbelere dayanıklığının yanı sıra mükemmel direksiyon hakimiyeti ve başarılı viraj performansı ile sportif sürüş tutkunları için en iyi seçenektir.

Özel silika karışımı sayesinde ıslak ve kuru zeminlerde kısa fren mesafesi ve tutunması yanında suda kızaklamaya karşı özel oluk yapısıyla çok başarılıdır. Ek Naylon Sırt Katı ile yüksek hızda sürüşlerde dengeli bir seyahat sunar.  R16, R17, R18 jantlarda bulunabilir.

Lassa Impetus Sport Yaz Lastiği

Ülkemizde üretimi yapılan ilk spor lastiktir. Özel desen tasarımı Lassa Impetus Sport modeline spor kullanımda yüksek performans sağlar.

205 50 R16 87W

205 40 R17 84W

215 40 R17 83W

255 40 R17 94W

235 40 R18 91W

255 35 R18 90W

265 35 R18 93W ebatlarında üretimi mevcuttur.

Lassa LT/A Yaz Lastiği

4x4 araçlar için üretilmiş  7,50 R16C 112/110M ölçülerinde lastiktir.

Lassa Competus AT/2 Yaz Lastiği

Lassa Competus AT/2 yaz lastiği her türlü arazi şartlarında 4 mevsim kullanılabilecek şekilde üretilmiştir. 4x4 araçlar ve 4x4 kamyonetler için sağlam ve güvenilir bir seçenektir.

Yeni deseni agresif tasarımı ve görselliği ile de öne çıkmaktadır. Bir önceki nesile göre daha düşün dönme direnci sayesinde uzun kilometre ömrü ve tasarruf sağlar.  R15, R16, R17 ve R18 jant ebatlarında üretilmektedir.

Lassa Kış Lastikleri

Lassa Competus Winter 2 4x4 Kış Lastiği

Lassa Competus Winter 2 kış lastiği 4x4 araçlar ve SUV araçlar için en zor kış şartlarında güvenli yolculuk için dizayn edilmiştir. Bir önceki nesile göre ıslak ve karlı zemin performansları arttırılmıştır. TÜV SÜD tarafında onaylanmıştır.  R15, R16, R17, R18, R19 ve R20 jant ebatlarında üretimi vardır.

Lassa Snoways 4 Kış Lastiği

Lassa Snoways 4, Lassa'nın 2018 de satışa sunduğu en yeni kış lastiği desenidir.  Lassa Snoways 2, Lassa Snoways 3, Lassa Snoways Era ve Lassa Snoways Era+ gibi modelleri her seferinde geliştirerek piyasa sunan Lassa; Snoways 4 ile çok büyük ıslak zemin, kuru zemin ve karlı zemin performansı yakalamış ve büyük beğeni almıştır.

Ucuz Lassa Snoways 4 fiyatları ile rakiplerine büyük fark atan Snoways 4, 205 55 R16 ebadındaki  euro etiket değerleriylede öne çıkmaktadır. 

Lassa Snoways 3 Kış Lastiği

Lassa Snoways 3 kış lastiği tek yönlü deseni, zikzak şeklinde kanalcıkları sayesinde kaygan zeminlerde ekstra kavrama ve yol tutuş sağlar. Karlı ve buzlu yollarda direksiyon hakimiyeti ve tutuşu eski desene göre çok daha başarılıdır. Derin yatay oluklar sayesinde suda kızaklamaya karşı daha iyi drenaj sağlar. RC polimerli hamuru soğuk havalarda elastikiyetini kaybetmesini engeller. R13, R14, R15, R16, R17, R18 jant ebatlarında üretilmektedir.

Lassa Snoways Era + Kış Lastiği

Güvenlik özelliklerinden kaybetmeden konfor sağlayan otomobiller için üretilen kış lastiğidir. Lassa Snoways  kış lastiği fiyatları için yeni bir seçenektir.

Yumuşak yanakları sarsıntıları emerken ses dalgalarını azaltır ve sessiz konforlu bir sürüş sağlar. Lassa Snoways Era+ kar simülasyonu teknolojisi ile karlı ve sulu yollarda çok iyi tutunmaya sahiptir. Yeni silika hamuru ile -40 derecede bile yumuşaklığını muhafaza eder.

185 60 R14 82T

185 60 R15 84T

195 65 R15 91H

205 55 R16 91T

215 55 R16 93H ebatlarında üretim yapılmaktadır.

Lassa Iceways Kış Lastiği

Çivi takılabilen Lassa Iceways kış lastiği, en ağır kış şartlarının uzun süre devam ettiği bölgelerde kullanıma uygundur.  Özel deseni sayesinde buz üzerinde temas alanı genişletilmiştir. 

Derin lamelleri manevralar sırasında kitlenerek direksiyon kontrolünü kolaylaştırır. Kuru zeminlerdeki gezinme sorunu 3D lamel yapısıyla ortadan kaldırılmıştır. R13, R14, R15, R16 jantlarda satışı sunulur.

Lassa Snoways Era Kış Lastiği

Lassa Snoways Era kış lastiği binek otomobil kış lastiği olarak üretilmiştir. Sulu kar, kar ve buzla kaplı yollarda güvenli sürüş sunar. Konforlu, uzun ömürlü, güvenli sürüş özelliklerini kuru zeminlerde de devam ettirmek üzere dizayn edilmiştir. R14, R15, R16, R17 ve R18 jant boyutları mevcuttur.

Lassa Snoways 2 Plus Kış Lastiği

Sıfırın altında 40 derecede bile esnekliğini kaybetmez. Derin dişli sırt deseni ile kalın kar tabakalarında bile yol alır. Basamaklı omuz blok yapısı çamurlu zeminlerde ve ve derin karda çekiş  sağlar. Yönlü deseni suda kızaklamaya karşı su boşaltma da ekstra başarı sağlar. Lassa Snoways 2 Plus kış lastiğinin R13, R14 ve R15 jantlarda üretimi yapılır.

Lassa Snoways 2 Plus Kış Lastiği

Karlı ve buzlu zeminlerde yüksek çekiş ve güvenlik sunan Lassa Snoways 2  kış lastiğinin 165 65 R13 ve 165 70 R13 ebadında üretimi vardır.

Lassa Competus Winter 4x4 Kış Lastiği

4x4 ve SUV araçların kış lastiği ihtiyacını karşılamak için dizayn edilen Competus Winter; yüksek miktarda silika içeriği ile düşük ısılarda bile esnekliğini korur ve karlı, sulu yollarda mükemmel çekiş sağlar. TÜV SUd performans değerlendirmesinde yüksek puanlar almıştır. 

Başarılı su tahliyesi ile suda kızaklamaya karşı güvenlidir.  R15, R16, R17 ve R18 jantları mevcuttur.

Lassa Hafif Ticari Araç Yaz Lastikleri

Lassa Transway 2 Yaz Lastiği

Lassa Transways 2 yaz lastiği Karadeniz Bölgesi gibi çok yağış alan bölgelerde, dağlık virajlı yollarda ve otobanda mükemmel ıslak zemin çekiş ve frenleme gücü sunar. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır.  R14C, R15C ve R16C ebatlarında satılmaktadır.

Lassa Transway  Yaz Lastiği

Zikzak olukları ve omuz bloklarındaki ince kanalcıklar ile ıslak zeminde mükemmel yol tutuş sağlar. Güçlü kuşak yapısı ve belt-end-gum teknolojisi sıcak havalarda ağır ve yoğun kullanımlarda uzun ömür ve dayanıklılık sağlar. Lassa Transways 'in özel deseni taş tutmayı engeller. Güçlendirilmiş topuk bölgesi kontrol ve hakimiyete katkı sağlar. Ses seviyesi azaltılmıştır. R14C, R15C, R16C Lassa Transways'in bulunacak ebatlarıdır.

Lassa LC/R  Yaz Lastiği

Lassa LC/R kamyonet yaz lastiği üstün denge ve direksiyon hakimiyetine sahiptir. V şeklindeki yanal kanalcıklar ıslak zemin performansı yükseltir. Özel karışımlı sırt deseni sayesinde çok uzun kilometre ömrüne sahiptir. 

155R12C 88/86N

155R13LT 90/89R

165R13C 91/89P

185 75 R14C 102/100Q ebatlarında satışa sunulur.

Lassa LC/T  Yaz Lastiği

Offroad tipi deseni ile toprak, çamurlu köy yolları için idealdir. Lassa LC/T hem arkadan itişli hem de önden çekişli araçlarda kullanılabilir. Derin dişleri ve geniş tabanı ile uzun ömürlü ve darbelere dayanıklıdır. Kar ve çamur tutmayan deseni bozuk yollarda güçlü çekiş sağlar.

185R14C, 195R14C, 225 70 R15C, 6,50R16LT  ve 8,5R17,5 ebatlarında üretilir.

Lassa LT/R  Yaz Lastiği

Direksiyon hakimiyeti sağlayan düz tip sır deseni ile uzun ömürlü kamyonet yaz lastiğidir. Lassa LT/R yaz lastiğinin kaplanabilme özelliği vardır. Ağır şartlarda kullanıma uygundur. 4 oluklu deseni suda kızaklamayı önler. 7,50R16C 121/120L ölçüsünde mevcuttur.

Lassa LT/T Yaz Lastiği

Lassa LT/T kamyonet yaz lastiği derin olukları, dayanıklı yapısı ile bozuk yollarda kullanıma imkan verir. kaplanabilme özelliğine sahiptir. Gelişmiş topuk tasarımı viraj dengesi sağlar.  7.50R16C 121/120L üretilen ebatıdır.

Lassa OK200 Yaz Lastiği

Lassa OK200 kamyonet yaz lastiği güçlü kord gövdesi ağır hizmet sırt karışımı darbelere ve yüklere karşı dayanıklılık sağlar. Kaplanabilme özelliğine sahiptir. Taş tutmaya engel desenleri vardır.  7,50-16C 122/121L 14 PR, 6,50-16C 107L 10 PR ebatları mevcuttur.

Lassa OK280 Yaz Lastiği

Lassa OK280 kamyonet lastiği çapraz katlı, düz tip, hem ön hem de arka dingillerde kullanılabilen dayanıklı ve kaplanmaya uygun lastiklerdir.  7,50-15C 113/112L 10PR, 6,50-16C 108/107L 10PR TL ölçülerinde bulunmaktadır.

Lassa OK440 Yaz Lastiği

Çapraz katlı çekiş tipi kamyonet lastiği olan Lassa OK440 kaplanabilme özelliğine sahiptir. 7,50-16C 121/120L 12PR LT olarak tek ebat üretilmektedir.

Lassa LS/R3000 Plus Yaz Lastiği

215 75 R17,5 ebatında üretilen kamyonet lastiğidir. 

Lassa LS/R3000 Yaz Lastiği

Düzensiz aşınmayı önleyen yapısı ile Lassa LS/R3000 kuru  zeminde üstün yol tutuş ve ömre sahiptir. Tam çelik gövdesi güvenliğini arttırırken kaplanabilirliğini kolaylaştırır. Islak zeminde başarılı direksiyon kontrolü ve kısa fren mesafesi ayrıcalıklarıdır.  

205 75 R17,5

235 75 R17,5 

245 75 R17,5 üretilen ebatlarıdır.

Lassa LS/R3100 Yaz Lastiği

Islak zeminde güvenli, taş tutmayan bir desendir. Lassa LS/R3100 kaplana bilme özelliği yanı sıra uzun ömürlü ve dayanıklıdır. 

Lassa LS/M4000 4 Mevsim Lastiği

Yüksek diş derinliği ile uzun ve verimli kilometre ömrü, Islak ve karlı zeminlerde daha başarılı çekiş, taş tutmayı engelleyen tasarım, şehir içi kullanımı uygun yapı Lassa LS/M4000 kamyonet lastiğinin özellikleridir.

215 75 R17,5 126/124M

225 75 R17,5 129/127M üretildiği ebatlarıdır. 

Lassa LS/T5500  4 Mevsim Lastiği

Lassa LS/T5500 kamyonet lastiği her türlü hava koşulunda  çok amaçlı bir 4 mevsim kamyonet lastiğidir, her iki aksta da güvenle kullanılabilir. Islak ve karlı zeminlerde de başarılı çekiş sağlar. Taş tutmaya engel olan bir desene sahiptir. Islak zemin performansı arttırılmıştır. 

205 75 R17,5 

215 75 R17,5

235 75 R17,5

225 75 R17,5

245 75 R17,5 ebatları satışı sunulmuştur.

Lassa Maxiways 100S  4 Mevsim Lastiği

Lassa Maxiways 100 S kamyonet lastiği, hafif ticari araçlar için 4 mevsim kullanılabilecek M+S logolu lastik modelidir. 

215 75 R17,5 M+S

235 75 R17,5 M+S

225 75 R17,5 M+S

245 75 R17,5 M+S ebatları satışı sunulmuştur.

Lassa Hafif Ticari Araç Kış Lastikleri

Lassa Wintus 2 Kış Lastiği

Lassa Wintus 2 yeni nesil  geliştirilmiş kar ve buz performansı sunan kamyonet kış lastikleridir. Uzun ömür beklentilerini karşılar.  R14C, R15C, R16C jant ebatlarında üretilmektedir. 

Lassa Wintus Kış Lastiği

Lassa Wintus kış lastiği özel hamuru ile karlı, buzlu zeminlerde mükemmel çekiş sağlar. Basamaklı omuz blokları derim karda ekstra çekiş gücü sağlar. Konforlu olduğu kadar Lassa'ya özgü dayanımı da mükemmeldir.

R14C, R15C ve R16C inç ebatlarında satılır.

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
₺2.459,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2023
₺2.465,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
₺2.585,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
₺3.112,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2023
₺3.119,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2024
₺3.164,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2023
₺3.222,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2024
₺3.298,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
₺3.328,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2023
₺3.554,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2024
₺3.659,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2023
₺3.698,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2023
₺3.718,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2023
₺4.308,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2023
₺4.310,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2024
₺4.526,00 KDV Dahil - 1 Adet Fiyatı
Ücretsiz Kargo
Tükenmek üzere- Stok Sorunuz!
2023
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.